Chirurg
Leczenie nieoperacyjne Hemoroidów

Hemoroidy/guzki krwawnicze/zwane również żylakami odbytu, są chorobą cywilizacyjną i mogą dokuczać każdemu. Zwykle cierpi na to schorzenie około połowa Polaków po 50 roku życia.Ponieważ hemoroidy powstają w intymnej części ciała, jest to choroba wstydliwa co powoduje,że najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza zbyt późno,kiedy jedynym sposobem leczenia jest leczenie operacyjne.Leczenie operacyjne wymaga hospitalizacji,znieczulenia,wiąże się z dyskomfortem i długotrwałym bólem pooperacyjnym,mogą również wystąpić poważne powikłania. Inną alternatywną metodą leczenia jest metoda Barrona.

Jest to metoda małoinwazyjna,nie wymaga pobytu w szpitalu i znieczulenia,trwa kilka minut i nie odrywa pacjenta od jego codziennych zajęć.Metoda znana od czterdziestu lat polega na zakładaniu gumowych podwiązek/ligatur /na nasadę żylaka co powoduje jego niedokrwienie i obumarcie.Powikłania w postaci krwawienia,czy stanu zapalnego zdarzają się rzadko.

Skuteczność metody jest wysoka i wynosi ok.90%.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stan zapalny okolicy obytu i odbytnicy oraz przyjmowanie doustnych koagulantów.

Zabiegi wykonuje chirurg Maciej GoździkowskiSKLEROTERAPIA- Leczenie żylaków bez operacji
Sklroterapia to nowoczesna metoda leczenia żylaków kończyn dolnych za pomocą środka obliterującego. Zastrzyk z lekiem powoduje zwłóknienie i zamkniecie światła naczynia, a co za tym idzie likwidację żylaków. Zabieg trwa około 10-15 minut. Wykonuje się go przy pomocy cienkich igieł - jest prawie bezbolesny. Nie ma potrzeby zaprzestania bądź ograniczenia codziennej aktywności. Po zabiegu wskazane jest noszenie rajstop o stopniowanym ucisku.

Lek. Maciej Goździkowski, Lek. Krzysztof Mazurczyk - Są absolwentami kursów skleroterapii w Klinice Ars Medica prowadzonej przez Prof. dr hab. Zbigniewa Rybaka- Posiadają certyfikaty uprawniające do samodzielnego wykonywania zabiegów skleroterapii.
Strona stworzona przez FIWUSDESIGN